Česká verze English version

Výrobní program - Kolejové tahače a posunovací zařízení

LANOVÁ POSUNOVACÍ ZAŘÍZENÍ A KOLEJOVÉ TAHAČE

Kolejové tahače a posunovací zařízení jsou určeny k přesnému posunu a ustavení vagonů a cisteren na železničních vlečkách průmyslových podniků.

Výhody. Jednou z výhod při využití našich posunovacích zařízení je značné snížení investičních a provozních nákladů v porovnání s běžně užívanými dieslovými lokomotivami. Dokazuje to porovnání nákladů našich posunovacích zřízení a tahačů a nákladů na pořízení nebo pronájem lokomotivy a také její provoz, do kterého patří náklady na posunovací četu, provozní náplně, revize a prohlídky.

Ekonomická analýza použití posunovacích zařízení ukazuje, že náklady na jejich pořízení se vrátí již do 2 let. Další podstatnou výhodou těchto zařízení je velmi jednoduchá obsluha. Jedna proškolená osoba s oprávněním posunovače může pomocí dálkového ovládání z přehledného místa, nebo pevného stanoviště zajišťovat bezpečně a pohodlně celý posun soupravy i jednotlivých vozů. Nabízíme k některým zařízením také automatické spřáhlo, které eliminuje nutnost pohybu obsluhy mezi nárazníky a radikálně tak zvyšuje bezpečnost práce při spojování a rozpojování soupravy. Je zde také možnost plné automatizace systému využitím počítače a odpovídajícího počtu různých čidel.

Konstrukce našich zařízení umožňuje velkou variabilitu a přizpůsobivost při rozmístění jednotlivých částí systémů, např. poháněcí a vratné stanice podle místních podmínek. Každé jednotlivé zařízení je vyrobeno přesně na míru požadavků zákazníka.

Strojírny Bohdalice, a.s., 683 41 Bohdalice, tel.: 517 326 621, fax: 517 326 650, e-mail: sales@strobo.cz