Česká verze English version

Aktuality

Stránky: 1|2|3|4
Solární kolektory EKS 3000 na českém trhu

Solární kolektory EKS 3000 na českém trhu

Na český trh se solárními systémy pro ohřev teplé užitkové vody vstupují v letošním roce Strojírny Bohdalice s novým významným obchodním partnerem, vyškovskou firmou QUANTUM,a.s.

Je to je zkušená prodejní společnost s celorepublikovou působností. Od svého vzniku v roce 1993 se zabývá dovozem a prodejem plynových zásobníkových ohřívačů vody vyráběných v USA a svůj sortiment rozšiřuje o produkty evropských výrobců. V loňském roce firma Quantum poprvé prezentovala ve své nabídce solární systém k ohřevu teplé vody a k vytápění. Kolektor naší výroby EKS 3000 je součástí jejich nabídky a prodává se pod názvem Q7-3000-EKS. Více informací o prodeji a distribuci kolektorů lze nalézt na www.quantumas.cz

Strojírny Bohdalice slaví "100 let"

Strojírny Bohdalice slaví "100 let"

Historie společnosti Strojírny Bohdalice, a.s., ležící nedaleko Vyškova, sahá již do roku 1907. Původně rodinná firma pana Langa se zabývala výrobou strojů a zařízení pro mlékárenský průmysl.

Kvalita i zpracování bylo natolik dobré, že firma byla po určitou dobu přímým konkurentem předchůdce dnešní firmy Tetra Pak. Do současné doby si firma uchovala ráz kvalitního výrobce strojů a zařízení pro potravinářský průmysl a navázala tak na dobrou tradici firmy Lang. Zaměstnanci letos s hrdostí oslaví "100" výročí založení firmy.

Pyrolýzní zpracování odpadů

Pyrolýzní zpracování odpadů

Společnost Strojírny Bohdalice, a.s. se jako aktivní člen klastru ENVICRACK podílí na přípravě zahájení výroby investičního celku určeného na zpracování tříděného odpadu za účelem kombinované výroby tepla a elektrické energie.

Pyrolýzním zpracováním odpadů umožníme snížit ekologickou zátěž a množství odpadů (včetně těch nebezpečných). Výstupy z procesu této technologie lze použít nejen jako vstupní surovinu k dalšímu zpracování, ale především k výrobě energií. Zařízení je energeticky soběstačné a může být v kontinuálním provozu 24 hodin denně po celý rok. Vynikající výsledky dosažené provozem a testováním prototypu potvrzují nejen kvalitu a energetickou hodnotu výstupních složek, ale především rychlou ekonomickou návratnost investice do tohoto zařízení. Hlavním partnerem klastru jsou kromě VŠB firmy Arrow Line a Dodávky Automatizace. Více na www.envicrack.cz

Velkoplošné solární kolektory

Velkoplošné solární kolektory

V červnu jsme instalovali první velkoplošné solární kolektory. Kolektor s plochou 12 metrů čtverečních umožní efektivní využití slunečního záření a posunuje celkovou účinnost solárního systému o další stupeň výše (ve srovnání s jinými zařízeními využívající obnovitelné zdroje energie).

Vynikající výkonové parametry kolektoru, společně s nižšími tepelnými ztrátami a rychlejší a levnější montáží, urychlují návratnost investice. Jsme připraveni dodávat nejen standardní rozměrové řady 2 x 3 m, 2 x 4 m, 2 x 6 m, ale i nestandardní rozměry dle přání zákazníka.
Solární regulace - řídící jednotka HELIOS PRO

Solární regulace - řídící jednotka HELIOS PRO

Zahájili jsme prodej nejnovější verze dvou variant řídící jednotky pro solární systémy.

Od července je na trhu dostupná nejnovější verze špičkové solární regulace HELIOS PRO. Řídící jednotka je ve dvou variantách STANDARD a COMFORT.
Obě varianty pokrývají všechny nejčastěji instalované solární systémy. Vyznačují se celou řadou zajímavých funkcí, které běžné regulátory nemají. Ať už je to grafické znázornění průběhu teplot u jednotlivých čidel, jednoduché uživatelské nastavení i ovládání, velký podsvícený displej, dvoudílná konstrukce pro jednoduchou a spolehlivou montáž společně s vnitřním kontrolním systémem, je uvedená solární regulace hodnocena jako vynikající výrobek. Systém je předem zkalibrován na několik druhů teplotních čidel (termočlánků) a při startu je proveden autotest.

Svým poměrem ceny a výkonu je toto řešení ideální pro malé a střední solární systémy.
Jedná se o český výrobek jehož vývoj a výroba je zajišťována s přední českou firmou, METRA  BLANSKO a.s. Historické zkušenosti z oblasti měření a regulace byly společně s moderními metodami a řídícími systémy prověřeny na celé řadě solárních systémů.

Další informace můžete získat z letáku v sekci KE STAŽENÍ nebo zde: http://www.bohdalice.cz/img/down_soubor1081.pdf

V ČR se výrobek prodává prostřednictvím distribuční sítě společnosti Quantum.


Ukázka vybraných stavů na regulaci HELIOS PRO. Akumulační nádrže a zásobníky se stratifikací

Akumulační nádrže a zásobníky se stratifikací

Efektivní řešení pro akumulaci tepelné energie z obnovitelných zdrojů energie.

Rozšířili jsme výrobu nádrží a zásobníků i do oblasti obnovitelných zdrojů energie. Unikátní řešení akumulačního zásobníku se stratifikační vestavbou zvýší celkovou účinnost Vašeho systému a optimalizuje jeho provoz. Přestože námi nabízená rozměrová řada zásobníků pokrývá většinu aplikací solárních systémů, jsme připraveni optimalizovat tvar a objem nádrže i stratifikační vestavby dle potřeb a možností našeho zákazníka. Cílem je maximální využití dostupné půdorysné plochy, která je k dispozici.
Detailní informace naleznete v informativním letáku.
http://www.bohdalice.cz/img/down_soubor1099.pdf

Pozn.
V tomto letáku naleznete nejen základní výhody akumulačních nádrží z korozivzdorných ocelí (nerez), ale i popis stratifikace (vrstvení teplé vody o různých teplotách).Velké solární systémy

Velké solární systémy

V poslední době naše společnost prudce navyšuje počty realizací dodávek velkých solárních systémů k ohřevu TUV pro firmy a průmyslové objekty.

Vysokoúčinné solární kolektory EKS 3000 vyráběné naší společností jsou díky své výkonnosti, ceně a životnosti velmi vhodné nejen pro instalaci v rodinných domech, ale i pro instalaci do velkých solárních systémů firem, penzionů, ubytoven a hotelů. V současnosti realizujeme v ČR několik zakázek velkých solárních systémů v průmyslových objektech a ubytovnách (více viz SOLÁRNÍ KOLEKTORY-Fotogalerie http://www.bohdalice.cz/fotogalerie.php?kategorie=1030&sekce=1013 ). Díky vysoké životnosti podpořené desetiletou zárukou, rychlé montáži, bezúdržbové konstrukci a vynikající účinnosti je návratnost investice do solárních systémů pro ohřev vody v rozsahu 3-7 let bez jakékoliv státní dotace. Při více než 30 leté životnosti lze dosáhnout nejen vysoké úspory nákladů na energie nutných pro ohřev vody, ale také velmi významný přínos pro životní prostředí díky snížení emisí v řádech několika desítek tun. V případě Vašeho zájmu Vám připravíme nabídku na solární systém včetně výpočtu předpokládané návratnosti této investice. Pro budoucí rozšiřování tohoto druhu solárních systémů velmi přispívá i pozitivní zkušenost spokojených všech našich zákazníků z tuzemska, ale i například ze sousedního Rakouska a z Itálie. Při stávajících cenách energií, jejich zásobách a celosvětovému vývoji se jedná o efektivní využití obnovitelných zdrojů jak pro investora, tak pro jeho okolí.

Velkoplošné a fasádní solární kolektory

Velkoplošné a fasádní solární kolektory

Univerzální a modlulární varianty kolektorů, rozměry a tvary dle přání zákazníka.

Naše společnost úspěšně ukončila vývoj unikátních velkoplošných a fasádních kolektorů.
Tímto produktem splníme náročné požadavky architektů a začleníme tak do pláště budov nejen zajímavý architektonický prvek, ale i zařízení efektivně využívající energie slunce.
Snížením tepelných ztrát, doby montáže a propojovacími prvky úspěšně snižujeme celkové náklady na pořízení solárního systému a zlepšujeme jeho návratnost.
Jsme připraveni realizovat dodávku solárního systému s tvary a rozměry panelů dle přání zákazníka.


Stáhněte si leták v sekci SOLÁRNÍ KOLEKTORY - KE STAŽENÍ, nebo klikněte na odkaz
http://www.bohdalice.cz/img/down_soubor1101.pdf


Prezentace společnosti

Prezentace společnosti

Stáhněte si prezentaci! Ocelové konstrukce, nerezové stroje a zařízení, aj.

Prezentace společnosti Strojírny Bohdalice, a.s. Vás seznámí s našimi výrobními možnostmi.

Naše technologické a výrobní možnosti společně s dlouhodobou praxí Vám zajistí nejen rychlé a včasné dodání výrobku, ale také optimální kvalitu za přijatelnou cenu.

Informujte se o našich možnostech a v případě Vašeho zájmu se na nás s důvěrou obraťte. Rádi za Vámi přijedeme nebo zpracujeme nabídku na Vaši poptávku.

ČESKÁ PREZENTACE

ENGLISH PRESENTATION

Přejeme Vám hodně úspěchů a těšíme se na vzájemnou spolupráci!

 

Kontakt:

Strojírny Bohdalice, a.s.
683 41 Bohdalice

Telefon: 517 326 621
Fax: 517 326 650
e-mail: sales@strobo.cz

 

 

 


PYROLÝZNÍ ZPRACOVÁNÍ ODPADŮ

PYROLÝZNÍ ZPRACOVÁNÍ ODPADŮ

Dokončujeme výrobu prvního investičního celku na bezodpadové zpracování odpadů.


Společně s firmou Arrow line, a.s. (http://www.arrowline.cz/) pracujeme na výrobě první průmyslové verze investičního zařízení na bezodpadové pyrolýzní zpracování odpadů. Jedná se o menší verzi zařízení jehož větší provedení plánujeme vyrábět v roce 2009.

Základní informace o technologii pyrolýzy naleznete v sekci VÝROBNÍ PROGRAM - ZPRACOVÁNÍ ODPADŮ nebo v letáku v sekci KE STAŽENÍ - PYROLÝZNÍ ZPRACOVÁNÍ ODPADŮ

Pyrolýzní zpracování odpadů umožňuje snížit ekologickou zátěž a množství odpadů (včetně těch nebezpečných). Výstupy z procesu této technologie lze použít nejen jako vstupní surovinu k dalšímu zpracování, ale především k výrobě energií. Zařízení je energeticky soběstačné a může být v kontinuálním provozu 24 hodin denně po celý rok. Vynikající výsledky dosažené provozem a testováním prototypu potvrzují nejen kvalitu a energetickou hodnotu výstupních složek, ale především rychlou ekonomickou návratnost investice do tohoto zařízení.

 
Zařízení je určeno pro Vysokou školu báňskou Technickou univerzitu v Ostravě. Zařízení bude sloužit nejen k dalšímu výzkumu a vývoji, provádění testů a vysokoškolských prací, ale také pro reálné zpracování tříděných odpadů. 

Na projektu spolupracujeme s několika společnostmi, organizacemi, institucemi a s členy klastru ENVICRACK (http://www.envicrack.cz/).


Stránky: 1|2|3|4
Strojírny Bohdalice, a.s., 683 41 Bohdalice, tel.: 517 326 621, fax: 517 326 650, e-mail: sales@strobo.cz